«Ақберен» фото байқауы.  Баспа сөз.
12.02.2020 Білім

«Ақберен» фото байқауы

 Баспа сөз

2020 жылғы 11 ақпанда жалпы білім беретін ұйымдардың 8-11 класс оқушылары арасында республикалық «Ақберен» байқаудың қалалық кезеңі өткізілді.
Байқаудың мақсаты – жалпы білім беретін мектеп оқушыларының гуманитарлық-эстетикалық ғылымдар саласында кәсіптік қызметін таңдауға шығармашылық қабілетті, өлең жазу, тапқыр талантын, дарындылығын ашу, олардың әмбебаптық қабілеттеріне баса ден қоя отырып, шығармашылық қабілеттерін айқындау.
Байқауға қала мектептерінен 155 оқушы қатысып өз шығармашылықтарын көрсете білді.


І номинация. «Шешендік өнер (шешендік өнер тарихын білу, шешен сөйлеу)»


І орын – Төлебаева Гаухар, 10 класс, № 31 ОМ
ІІ орын – Мамбетова Жансая, 10 класс, Новый ОМЛ
ІІ орын – Қайырбек Айдана, 8 класс, № 8 ОМ
ІІІ орын – Тынымгерей Байрам, 10 класс, № 24 ЛМГ
ІІІ орын – Ермекбаева Ақбота, 10 класс, № 55 ОМГ
ІІІ орын – Артурова Гүлназ, 10 класс, Сазды ОМ
ІІІ орын – Есен Алишер, 9 класс, № 30 ОМ


ІІ номинация. «Көркем оқу (поэзия, проза, драмалық шығармалардан үзінді)»


І орын – Қабақбаева Гулханым, 8 класс, № 49 ОМ
ІІ орын – Құдайбергенов Қуат, 11 класс, № 22 ОМ
ІІ орын – Арыстанбеков Алишер, 8 класс, М.Арын ат.ҚҚОМ
ІІІ орын – Әбдіғали Әнуар, 8 класс, № 63 ОМЛ
ІІІ орын – Жомартова Сымбат, 9 класс, № 55 ОМГ
ІІІ орын – Мақсат Ақгүл, 10 класс, № 23 ОМЛ
ІІІ орын – Умирзак Зарина, 9 класс, № 5 ОМ


ІІІ номинация. «Шығарма»


І орын – Болатова Жанаргүл, 10 класс, М.Арын ат.ҚҚОМ
ІІ орын – Рахметова Зарина, 11 класс, № 49 ОМ
ІІ орын – Сағынбай Әсем, 9 класс, Новый ОМЛ
ІІІ орын – Жұмабекова Жансая, 9 класс, № 19 ОМ
ІІІ орын – Полатбай Айдана, 9 класс, № 40 ОМ
ІІІ орын – Аманғали Гүлбақыт, 9 класс, № 39 ОМ
ІІІ орын – Байтөре Арайлым, 11 класс, Пригород ОМ


ІV номинация. «Ұлттық аспапта ойнау (домбыра, қобыз, жетіген және т.б.)»


І орын – Мереке Дәурен, 10 класс, № 30 ОМ
ІІ орын – Бақсиық Аяулым, 8 класс, № 2 ОМГ
ІІ орын – Сағынбай Қаныш, 9 класс, № 4 ОМ
ІІІ орын – Ерсегіз Айбек, 9 класс, № 49 ОМ
ІІІ орын – Ғалиахмет Жандос, 8 класс, Новый ОМЛ
ІІІ орын – Айтанова Нүршат, № 23 ОМЛ
ІІІ орын – Қырқымбаев Мақсат, 11 класс, № 29 ОМ


V номинация. «Ақындар айтысы»


І орын – Смет Сағыныш, 11 класс, № 47 ОМ
ІІ орын – Шарифоллаев Абдолла, 9 класс, № 40 ОМ
ІІ орын – Төлепбаев Нұрперзент, 8 класс, № 23 ОМЛ


VІ номинация. «Ақындар мүшәйрасы»


І орын – Әлкен Зарина, 10 класс, № 2 ОМГ
ІІ орын – Стрельцов Артур, 11 класс, Новый ОМЛ
ІІ орын – Сайлаубаев Артур, 10 класс, «Сымбат» ЖМ
ІІІ орын – Жалғасбай Нұрдәулет, 10 класс, № 24 ЛМГ
ІІІ орын – Ақораз Нарқыз, 11 класс, № 36 ОМ
ІІІ орын – Төребекқызы Дана, 8 класс, № 53 ОМ
ІІІ орын – Әбілхайыр Әлихан, 10 класс, № 47 ОМ

Қалалық кезеңде жеңімпаз атанған төмендегідей оқушылар байқаудың облыстық кезеңіне жолдама алды. 


І номинация. «Шешендік өнер (шешендік өнер тарихын білу, шешен сөйлеу)»


І орын – Төлебаева Гаухар, 10 класс, № 31 ОМ
ІІ орын – Мамбетова Жансая, 10 класс, Новый ОМЛ
ІІ орын – Қайырбек Айдана, 8 класс, № 8 ОМ


ІІ номинация. «Көркем оқу (поэзия, проза, драмалық шығармалардан үзінді)»


І орын – Қабақбаева Гулханым, 8 класс, № 49 ОМ
ІІ орын – Құдайбергенов Қуат, 11 класс, № 22 ОМ
ІІ орын – Арыстанбеков Алишер, 8 класс, М.Арын ат.ҚҚОМ


ІІІ номинация. «Шығарма»


І орын – Болатова Жанаргүл, 10 класс, М.Арын ат.ҚҚОМ
ІІ орын – Рахметова Зарина, 11 класс, № 49 ОМ
ІІ орын – Сағынбай Әсем, 9 класс, Новый ОМЛ


ІV номинация. «Ұлттық аспапта ойнау (домбыра, қобыз, жетіген және т.б.)»


І орын – Мереке Дәурен, 10 класс, № 30 ОМ
ІІ орын – Бақсиық Аяулым, 8 класс, № 2 ОМГ
ІІ орын – Сағынбай Қаныш, 9 класс, № 4 ОМ


V номинация. «Ақындар айтысы»


І орын – Смет Сағыныш, 11 класс, № 47 ОМ
ІІ орын – Шарифоллаев Абдолла, 9 класс, № 40 ОМ
ІІ орын – Төлепбаев Нұрперзент, 8 класс, № 23 ОМЛ


VІ номинация. «Ақындар мүшәйрасы»


І орын – Әлкен Зарина, 10 класс, № 2 ОМГ
ІІ орын – Стрельцов Артур, 11 класс, Новый ОМЛ
ІІ орын – Сайлаубаев Артур, 10 класс, «Сымбат» ЖМ


Гульнара Миндалина<br>gulnara.mindalina.69@bk.ru

Ақпарат көзі: сайт http://ak.idhost.kz/